خودرو اکسپرس

ارز4200 تومانی به دست قطعه سازان رسید؛

هیچ محدودیتی برای قطعه سازان وجود ندارد/ تحویل دو حواله از هند و چین

رئیس انجمن همگن قطعه سازان خودرو از تخصیص ارز 4200 تومانی از سوی دولت به قطعه سازان خبر داد و گفت: تاکنون دو فقره حواله برای تامین مواد اولیه از چین و هند دریافت شده است، همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل، قطعه سازان به انجمن همگن قطعه سازان مراجعه کنند.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس به نقل از خودروکار، محمدرضا نجفی منش با اشاره به آغاز اجرای فاز اول اعطای ارز 4200 تومانی به قطعه سازان اظهار کرد: تاکنون دو فقره حواله با نرخ ارز اعلام شده تحویل گرفته شده است.

او افزود: در حال حاضرواحدهای تولیدی برای تامین نیاز قطعات خود باید طبق روال ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت، به این سایت  و پس از آن  به جای تحویل به صرافی به بانک مراجعه کنند تا مراحل اداری توسط بانک اجرایی شود.

نجفی منش با اشاره به اینکه حواله های اخیر از هند و چین است، تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای ثبت سفارش مواد اولیه و قطعات خودرو برای قطعه سازان وجود ندارد. اما اگر هرگونه مشکل یا مانعی بر سر راه قطعه سازان قرار گرفت، حتما به انجمن همگن قطعه سازان مراجعه کنند.  

رئیس انجمن همگن قطعه سازان خودرو با اشاره به برنامه ها و سیاست های حمایتی دولت از تولیدات داخلی با ارز 4200 تومانی اظهار کرد: حمایت دولت از تولید مثبت ارزیابی می شود. از این رو نباید در صورت ایجاد هرگونه مشکل، تصور بر نشدن و پیش نرفتن برنامه ها در سر پرورانده شود. همچنین در این میان  سیاست کلی دولت تامین ارز و مواد اولیه برای تولید کنندگان است. 

او ادامه داد: بهتر است مدتی روند تامین مواد اولیه با نرخ ارز تعیین شده پیش گرفته شود و پس از آن نیز قیمت ها بر اساس نرخ تورم تعدیل شود تا انباشت مجدد تورم ایجاد نشود. 

به گزارش خودروکار، حدود یک ماه گذشته نرخ ارز در کشور با دستور معاون اول رییس جمهوری تک رقمی اعلام و مقرر شد تا دولت از تولید کنندگان ایرانی حمایت کند. 

لینک کوتاه :
کد خبر :30175
چهارشنبه, 19 اردیبهشت 1397 10:51
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد