خودرو اکسپرس

لغو قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد

اسماعیل زمانی اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته لغو مصوبه سال گذشته دولت درخصوص واردات خودرو در صورت اسقاط، منتظر تصویب نهایی در هیات دولت است.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس به نقل از ایرنا، اسماعیل زمانی اظهار کرد : در مناطق آزاد کشور و به ویژه در منطقه آزاد اروند ، اساسا خودروی فرسوده با کارکرد ۱۵ سال نداریم و قانون اسقاط خودرو شامل مناطق آزاد نمی شود.
زمانی گفت:مصوبه جدید کمیسیون زیربنایی دولت تا ۱۵ روز آینده در هیات دولت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تصویب در جلسه هیئت وزیران و ابلاغ، لازم الاجراست و پس از آن نیازی به اسقاط خودرودر مناطق آزاد برای واردکردن خودروی جدید بر اساس این قانون وجود ندارد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:با تصویب نهایی این قانون تکلیف یک هزار و ۴۰۰ خودرو پس از چهار ماه سرگردانی مالکان آنها در گمرک بندر خرمشهر مشخص می شود.
به گزارش ایرنا طبق مصوبه موضوع این گفت وگو ، از میان خودروهایی که در هر صد کیلومتر پنج الی ۶ لیتر بنزین مصرف می کنند به ازای واردات هر ۲ عدد خودرو ، یک خودروی فرسوده اسقاط می شود.
همچنین به ازای خودروهایی که در هر صد کیلومتر ۶ تا هفت لیتر بنزین مصرف کنند چهار دستگاه ، هفت تا هشت لیتر بنزین ۶ دستگاه و هشت لیتر به بالا ۱۰ دستگاه خودروی فرسوده اسقاط خواهد شد.
طبق این مصوبه همچنین ۱۰ درصد ارزش گمرکی از خودروهای جدیدی که وارد منطقه آزاد کشور می شوند ، به حساب خزانه دولت واریز می شود.

لینک کوتاه :
کد خبر :30083
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1397 09:58
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد