خودرو اکسپرس

لزوم هشیاری مشتریان هنگام پیش خرید خودرو

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه شرایط فروش و پیش فروش خودرو فقط توسط شرکت اصلی تولیدکننده مشخص می شود، از هموطنان خواست در پیش خرید خودرو هوشیار باشند.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس به نقل از ایسنا، «وحید منایی» افزود: خریداران خودروها از عقد قرارداد خرید با شرکت های متفرقه که اقدام به تبلیغات فروش این نوع خودروها کرده و در قالب خریدهای با مدت زمان بیش از ۳۰ روز مبادرت به دریافت کل مبلغ قیمت خودرو از مصرف کننده می کنند، اجتناب کنند.
وی ادامه داد: فروش خودرو توسط نمایندگی های رسمی خودروسازان با عنوان «کاردکس» فقط با قیمت مصوب و رسمی شرکت های عرضه کننده مجاز خواهد بود؛ بر این اساس اخذ مبالغ بیش از قیمت رسمی توسط نمایندگی ها تخلف بوده و قابلیت پیگیری خواهد داشت.
منایی یاد آورشد: شرکت های عرضه کننده خودرو به استناد ماده پنج آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو هیات وزیران، فقط از طریق اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز به انجام پیش فروش خودرو بوده و اظهارات تبلیغاتی و فریبنده ای همچون «دارای مجوز از بانک مرکزی، دارا بودن شماره ثبت و غیره»، ملاک عمل برای پیش فروش خودرو نبوده و قابل استناد نیست.
معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان یادآورشد: برپایه تصویب نامه اسفندماه پارسال، شرکت های غیرنماینده، مجاز به واردات خودرو نیستند؛ بر این اساس هرگونه پیش فروش خودرو توسط آنها وجاهت ندارد.
وی تاکید کرد: هموطنان در صورت مواجهه با موارد تخلف، از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ یا مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها، اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

لینک کوتاه :
کد خبر :30104
یکشنبه, 09 اردیبهشت 1397 11:58
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد