خودرو اکسپرس

قیمت در بازار خودروهای کارکرده خارجی حبابی شد

در حالی که هنوز خودروهای ثبت سفارش شده با ارز 4200 تومانی وارد بازار ایران نشده اند، قیمت ها در بازار خودوهای کارکرده وارداتی حبابی شده و هرکس ساز خود می زند.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس به نقل از ایرنا، بازار خودروهای وارداتی در یکسال گذشته با تغییرات پی در پی سیاست ها رو به رو بود؛ بسته شدن شش ماهه سامانه ثبت سفارش، افزایش تعرفه های گمرکی آن، تغییر نرخ ارز و یکسان سازی آن، سبب شده تا این بازار با جهش قیمت ها رو به رو شود.
بازار خودروهای وارداتی دست دوم نیز از این تغییرات بی تاثیر نبوده و آنگونه که رئیس انجمن واردکنندگان خودرو به ایرنا می گوید، بازار خودروهای دست دوم خارجی بدون آنکه رونقی در آن ایجاد شده باشد، دچار حباب قیمتی شده که در نهایت دود آن به چشم مصرف کننده می رود.
«کورش مرشد سلوک» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به آخرین وضعیت خودروهای وارداتی در بازار افزود: تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردکنندگان خودرو مصوب شده، اما تامین و تخصیص آن در حدی نیست که بتواند تقاضای بازار را تامین کند.
این مقام صنفی توضیح داد: تامین محدود ارز با نرخ رسمی سبب شده تا بازار نتواند پاسخگوی نیاز بازار باشد و در نتیجه به دلیل به هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا، اختلاف قیمت فاحشی را در بازار خودروهای خارجی دست دوم شاهد هستیم.
وی از کاهش 50 درصدی واردات خودرو در 2 ماه آغاز امسال در همسنجی با پارسال خبر داد و گفت: از آنجایی که هنوز موضع گیری روشن و مشخصی را از سوی بازیگران اروپایی برجام شاهد نیستیم، دولت نیز در زمینه تخصیص ارز به خودروهای خارجی بلاتکلیف مانده است.
مرشد سلوک بیان داشت: مجموع این شرایط سبب شده تا بازار خودروهای دست دوم خارجی، منطقی و روان نباشد و دچار حباب قیمتی شود.
به گفته وی، در شرایط کنونی بازار قیمت ها فوق العاده متزلزل و متفاوت است.
 

لینک کوتاه :
کد خبر :30241
دوشنبه, 07 خرداد 1397 13:54
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد