خودرو اکسپرس

رنو کویید گذرموقت در تهران رویت شد

چندسالی است که حرف و حدیث‌های بسیاری در خصوص جایگزینی پراید به گوش می‌رسد، از طرفی پایان تولید پراید مساله دیگری است که خود کلافی پیچیده و سردرگم در صنعت خودروی کشور به‌شمار می‌رود. اما اصلی‌ترین گزینه برای جایگزینی ارزان‌ترین خودروی داخلی، رنو کویید بوده که خود وضعیت چندان مشخصی ندارد.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس، چندسالی است که حرف و حدیث‌های بسیاری در خصوص جایگزینی پراید به گوش می‌رسد، از طرفی پایان تولید پراید مساله دیگری است که خود کلافی پیچیده و سردرگم در صنعت خودروی کشور به‌شمار می‌رود. اما اصلی‌ترین گزینه برای جایگزینی ارزان‌ترین خودروی داخلی، رنو کویید بوده که خود وضعیت چندان مشخصی ندارد. حدودا یک سالی است که خبرهایی مبنی بر تولید رنو کویید در ایران به گوش می‌رسد که البته تولیدکننده این خودرو در کشور هنوز مشخص نشده است. چندی پیش تعدادی رنو کویید از هند به کشور وارد شد که همین موضوع سبب شد بسیاری از رسانه‌های تخصصی خودرو روی این موضوع حساسیت نشان داده و بحث ایمنی رنو کویید را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. از آن‌جایی که رنو کویید ساخته شده در هند نتوانسته هیچ یک از تست‌های ایمنی موسسات معتبر جهانی را پاس کند، نمی‌تواند گزینه‌ای منطقی برای عرضه به بازار ایران باشد. از سوی دیگر به گفته مدیرعامل رنو پارس در ایران، کویید تولید شده در کشور بر اساس نسخه برزیلی بوده که باتوجه به ارتقا و بهبودهایی که در شاسی و ایربگ آن صورت گرفته، می‌تواند سه ستاره ایمنی را از موسسه Global Ncap دریافت کند.

از طرفی باید به این موضوع اشاره کنیم که پروژه کویید حاصل مرکز تحقیقات و فناوری رنو در هند است و به عبارت ساده، این هندی ها هستند که مالک اصلی این پروژه به حساب می آیند. بر همین اساس برای برخی تست‌های اولیه نسخه‌های آزمایشی از جانب خط تولید مرکزی هند به سایر مراکز تولید ارسال می‌شود. اما نکته‌ای که در خصوص پروژه کویید در ایران حائز اهمیت است، واگذاری آن به یکی از خودروسازان داخلی است که در ابتدا قرار بود گروه خودروسازی سایپا با توقف تولید پراید، رنو کویید را جایگزین این خودرو کند، اما کمی بعد نام ایران‌خودرو برای تولید کویید در ایران مطرح شد که باوجود گزینه‌های دیگری نظیر پارس‌خودرو، حدس و گمان برای مالکیت این خودروی پرحاشیه زیادتر شد. از طرفی رنو پارس اعلام کرد که درصورت عدم توافق با خودروسازان داخلی، خود رنو اقدام به تولد این خودرو در ایران خواهد کرد.

با وجود این که مدتی است چند دستگاه رنو کویید با پلاک گذرموقت در شهرهای ایران درحال گذراندن مراحل تست و بررسی هستند، بازهم اطلاعات دقیقی درخصوص زمان عرضه، قیمت و تولیدکننده این خودرو وجود ندارد. درحال حاضر سایپا کوییک را می‌توان اصلی‌ترین رقیب برای این فرانسوی دورگه دانست که با قیمتی حدود 42 میلیون تومان قرار است به زودی توسط این شرکت به بازار عرضه شود. با این حال دیگر نمی‌توان انتظار داشت که رنو کویید با قیمت حدود 30 میلیون تومان به دست مشتریان برسد.

لینک کوتاه :
کد خبر :11
یکشنبه, 19 فروردین 1397 00:02
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد