خودرو اکسپرس

با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت

ثبت نمایندگی و واردات تایرهای چینی آزاد شد

وزارت صنعت، معدن‌وتجارت درپی نابسامانی‌های ایجادشده در بازار تایرهای سواری و باری-اتوبوسی و افزایش چشمگیر قیمت‌ها، با ثبت و تمدید نمایندگی شرکت‌های تایرساز چینی در ایران موافقت کرد.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس به نقل از دنیای خودرو، ثبت نمایندگی تایرهای چینی و تمدید نمایندگی این شرکت‌ها که در آخرین ماه‌های وزارت وزیر پیشین صمت ممنوع اعلام‌ شده بود، پس از کاهش تایر موردنیاز بازار کشور با رضایت مسئولان این وزارتخانه آزاد شد. 
پیش از این مرکز امور اصناف و بازرگانان به‌دستور وزیر پیشین صنعت‌،معدن‌وتجارت ثبت هرگونه برند جدید تایر چینی را ممنوع کرده بود و حتی شرکت‌های صاحب‌نام تولید تایر چین هم پس از اتمام اعتبار گواهی نمایندگی‌هایشان نمی‌توانستند برای تمدید گواهی‌نامه مرکز امور اصناف اقدام کنند. اما این روزها با بالا رفتن بی‌رویه قیمت انواع تایر چه در بخش رادیال سواری و چه در بخش باری- ‌اتوبوسی، وزارت صمت با تمدید مجوز نمایندگی این شرکت‌ها موافقت کرده است تا بار دیگر تایرهای چینی اجازه ورود به بازار ایران را پیدا کنند. این درحالی است که تایرسازان مطرح دنیا از اروپا،ژاپن و حتی کره بازار کشور را به‌دلیل تحریم‌های آمریکا و ترس از دست دادن بازار بزرگ این کشور ترک کرده‌اند. 
تصمیم جدید مسئولان وزارت صمت که درنهایت از جلسه کارگروه تنظیم بازار بیرون آمده است، باعث خواهد شد برندهای جدید تایرهای چینی که حاضر به ارسال محصولات خود به بازار ایران هستند، مجوز نمایندگی بگیرند و برندهایی که درگذشته در ایران نمایندگی داشته و به دلیل تمدید نشدن اعتبار نمایندگی‌شان قادر به همکاری با ایران نبودند نیز بتوانند پس از تمدید مجوزها بار دیگر محصولات خود را از طریق نمایندگان ایرانی خود به کشور صادر کنند. 
تصمیم  وزیر پیشین صنعت،معدن‌وتجارت برای عدم اعطای نمایندگی جدید و تمدید نمایندگی برندهای تایر ساز چینی تنها با هدف  حمایت از صنعت تایرسازی کشور گرفته‌شده بود که متاسفانه با اتفاقات اخیر و عدم تامین به‌موقع مواد اولیه تایر سازان،کشور با کاهش تولید و کمبود این کالا در  بازار روبه‌رو شد.

لینک کوتاه :
کد خبر :30453
چهارشنبه, 14 شهریور 1397 12:26
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد