خودرو اکسپرس

تیم دیاکو قهرمان WESG ایران شد

شرکت تجاری Alibaba که یکی از بزرگترین شرکت‌ها در امور بازرگانی را دارد، برای سومین بار متوالی مسابقات World Electronic Sports Games که به اختصار WESG شناخته می‌شود، برگزار می‌کند.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس، ایران نیز در این مسابقات تنها تنوانست در بازی StarCraft 2 از آسیا به این مسابقات راه پیدا کند و نماینده ایران، آقای شهریار شاکی که با نام Demigod شناخته میشود، توانست سهمیه آسیایی این رشته ورزشی را دریافت کند، متاسفانه ایران نتوانست از بخش آسیایی ایران سهمیه دریافت کند ولی به دلیل نتیجه مثبت در بازی‌های جاکارتا ۲۰۱۸ که آقایان رضا نوبخت و حسن پاجانی توانستند در این مسابقات به نقره دست یابند، سازمان Aliesport که مسؤلیت برگزاری مسابقات را دارد، این اجازه به ایران داده شد که بتواند یک بازیکن به صورت مستقیم وارد بخش اصلی مسابقات باشد.

انجمن ملی ورزش‌های الکترونیکی نیز با تدارکات لازم مسابقات WESG ایران را بر‌پا کردند، تا بازیکنان در یک فضای عادلانه بتوانند به رقابت و کسب سهمیه بپردازند، مسابقات ابتدا به صورت مقدماتی در هر استان اجرا شد و در نهایت ۱۲۸ بازیکن برتر به مسابقات فینال WESG که واقع در نمایشگاه شهر آفتاب بود، آمدند. در کنار مسابقات اصلی که برای انتخاب نماینده برتر ایران برای مسابقات چین بود، بخش جانبی مسابقات نیز در رشته CS:GO برگزار شد و ۸ تیم به این مسابقات دعوت شدند.

در چهارمین روز از مسابقات نمایشگاه شهر آفتاب، ابتدا بازی سوم دو تیم Viva و N.B.D که از روز قبل جا مانده بود برگزار شد، و تیم Viva با کسب امتیار ۱۶ به ۶ توانست به مرحله بعدی صعود کند، بعد از این بازی آقای سجاد مهدی خوانی، مسؤل برگزاری مسابقات، برای قرعه کشی  ۶۴ بازیکن PES 2019 که از گروه‌های خود صعود کرده به روی استیچ اصلی رفت و مراسم قرعه کشی را انجام داد بلافاصله بعد از مراسم بازی CS:GO آغاز شد، بازی بین تیم‌های R.O.G ARENA و Disabled بود که بازی اول و دوم، هر دو با نتیجه ۱۶ – ۷ به نفع تیم Disabled تمام شد، در بازی‌های مهم PES 2019، بازی سوم بین آقایان حسن پاجانی از تیم دیاکو و آرش ستوده از تیم اکسین اهواز بر روی استیج برگزار شد، بازی بسیار حساس، جذاب و پر بیننده ای بود که با نتیجه نزدیک ۴ – ۳ در وقت اضافه با پیروز‌ی حسن پاجانی به اتمام رسید. بعد از استراحتی کوتاه برای صرف نهار، بازی فینال CS:GO بین دو تیم Viva و Disabled آغاز شد، بازی اول با نتیجه ۱۶ به ۱۴ به اتمام رسید و بازی دوم نیز با نتیجه ۱۶ به ۴ به سود تیم Viva تمام شد و تیم Viva قهرمان این دوره از مسابقات در بخش جانبی WESG شهر آفتاب شد. با اتمام بازی‌های CS:GO و نزدیک شدن به فینال مسابقات PES 2019، بازی سوم نیمه نهایی بین حسن پاجانی و محمد کمالی بر روی استیج اصلی اجرا شد، و با برد حسن پاجانی به مرحله فینال مسابقات راه یافت.

در بازی فینال، آقایان حسن پاجانی از تیم دیاکو و فرشاد شاهسون از تیم پیر مرد‌ها، که پیر ترین اعضای بازیکنان PES ایران را دارند، به مصاف یک دیگر رفتند، نیمه اول با برد حسن پاجانی اتمام یافت و بازی دوم نیز با مساوی این دو بازیکن به وقت اضافه کشیده شد و بعد از ۱۲۰ دقیقه جذاب و دیدنی، آقای حسن پاجانی از تیم دیاکو برنده مسابقات و قهرمان کشور و همچین نماینده ایران برای مسابقات WESG 2019 درشته ورزشی PES شدند.

منبع: ESNews 

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2RIWddh
کد خبر :30590
شنبه, 22 دی 1397 14:22
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد