خودرو اکسپرس

افزایش قاچاق، پیامد افزایش بدون پشتوانه تعرفه واردات لاستیک است

تامین 30 درصدی بازار باری و اتوبوسی از تایرهای قاچاق

عدم خودکفایی در تامین تایر مورد نیاز خودروهای باری اتوبوسی از یک سو و بالا بردن تعرفه واردات این دسته از تایرها باعث افزایش قاچاق به میزان 30 درصد نیاز بازار شده است.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس موضوع بالا بردن تعرفه واردات کالا به منظور حمایت از تایرهای تولید داخل به ویژه در سایزها و انواعی که کشور هنوز در تامین نیاز بازار به خودکفایی نرسیده، معضلاتی را در بازار تایر ایجاد کرده است. تایرهای TBR یا باری اتوبوسی نیز از این دسته محصولات هستند و براساس آمارهای موجود، تولیدات داخلی تنها کفاف تامین 30 درصد از نیاز بازار را می‌دهند و برای تامین نیاز بازار باید بر واردات رسمی این محصول به کشور حساب کرد. . به گفته علی‌اصغر بیابانگرد رئیس اتحادیه واردکنندگان لاستیک، نیاز سالانه بازار برای لاستیک‌های TBR حدود یک میلیون و 400 هراز حلقه است که از این مقدار حدود 600 هزار حلقه به صورت قانونی از مبادی کمرگی کشور وارد می‌شود. . همچنین سهم تولیدات داخلی این دسته از لاستیک‌ها حدود 400 هزار حلقه است که توسط گروه صنعتی بارز تولید می‌شود. اما در این میان سهم لاستیک‌هایی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود نیز عدد قابل توجهی بوده که به دلیل بالا رفتن تعرفه واردات این دسته از تارها، حدود 400 هزار حلقه در سال می‌رسند. نکته حائز اهمیت در این میان، عدم لزوم بالابردن تعرفه واردات است، زیرا با این کار نه تنها از تولید داخل حمایتی صورت نمی‌گیرد، بلکه سبب می‌شود میزان قاچاق این لاستیک‌ها به طرز چشم‌گیری افزایش یابد.

رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک بالا رفتن تعرفه واردات تایرهای باری اتوبوسی را مشوقی برای فعالیت قاچاقچیان تایر دانست و گفت: درحال حاضر تایرهای TBR قاچاق از طریق بازارچه‌ها مرزی، کول‌برها و برخی مناطق آزاد به کشور وارد می‌شوند. . که در پی آن تامین نیاز در برخی از استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان، کردستان و هرمزگان تنها از طریق عرضه قاچاق این لاستیک‌ها توسط اتوبوس‌ها و خودورهای عبوری تامین می‌شود. به شکلی که میزان فروش تایرهای واردشده از مبادی رسمی و حتی تولید داخل در این مناطق بسیار اندک و حتی نزدیک به صفر است. بیایانگرد با تاکید بر این که بالا رفتن تعرفه برای تایرهایی که امکان تولید آن‌ها در داخل وجود ندارد، هیچ اهرمی برای حمایت از تولیدکننده محسوب نمی‌شود، گفت: افزایش 6 درصدی تعرفه واردات تایرهای باری اتوبوسی تنها باعث انتفاع قاچاقچیان تایر شده است. ضمن اینکه در یک ماه گذشته بازار این دسته از تایرها با کمبود مواجه شده و به همین دلیل انجمن واردکنندگان از طریق رایزنی با واردکنندگان رسمی درصدد تامین تایر مورد نیاز بازار برآمده است.

               

لینک کوتاه :
کد خبر :30089
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1397 17:05
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد