خودرو اکسپرس

بدعهدی رامک خودرو در تحویل خودرو همچنان ادامه دارد

اولین محموله رکستون G4 با تاخیر بارگیری و آماده ارسال به ایران شد

روز گذشته تصاویری از بارگیری اولین محموله سانگ یانگ رکستون G4 از بندر پیونگ تائک کره جنوبی توسط یکی از نمایندگان این شرکت در فضای مجازی منتشر شد. اما از آن جایی که موعد تحویل اولین سری از این خودرو اردیبهشت و خرداد ماه جاری بوده و حدودا 2 ماه طول می کشد تا این محموله به کشور برسد، پیش بینی می شود تاخیر در تحویل این خودروها از همان سری اول آغاز شود و همان جریان همیشگی بدعهدی رامک خودرو در تحویل خودروی تیوولی در خصوص رکستون G4 نیز مجددا تکرار شود.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس، رکستون G4 در اواخر دی ماه سال گذشته طی مراسمی به صورت رسمی رونمایی و معرفی شد و با قیمت 294 میلیون تومان برای موعد تحویل اردیبهشت و خرداد پیش فروش شد. اما این شرکت نیز مانند بسیاری دیگر از واردکنندگان سیاست افزایش قیمت پیش از عرضه به بازار را در پیش گرفت و در دور بعدی پیش فروش قیمت این خودرو را به 303 میلیون و 500 هزار تومان افزایش داد. این در حالی است که هزینه مالیات بر ارزش افزوده به صورت جداگانه برای مشتریان محاسبه شد. به عبارت ساده قیمت تمام شده این خودرو ۳۳۰ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان در دور دوم اعلام شد. اما این روند افزایش قیمت تمامی نداشت و در آخرین بخشنامه فروش این شرکت قیمت جدید سانگ یانگ رکستون G4 مدل ۲۰۱۸ با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های جاری شماره گذاری، ۳۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

نکته قابل توجهی که در این میان وجود دارد، چندی پیش برخی از خریداران این خودرو که از موعد تحویل خودروهایشان گذشته است، به این شرکت مراجعه کردند و با پیگیری های انجام شده در نهایت مسئولین فروش این شرکت اعلام کردند که دعوتنامه آن ها اواخر شهریور و اوایل مهرماه صادر خواهد شد. که با این وضعیت فرضیه تاخیر در تحویل خودروها به واقعیت نزدیک تر می شود. حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا باتوجه به تجربه تاخیر در تحویل تیوولی و شکایت های متعدد مشتریان بابت این تاخیرها، مدیران رامک خودرو نباید برای رکستون به نوعی پرچمدار سانگ یانگ به شمار می رود تدابیری می اندیشیدند تا بار دیگر این مشکلات برای خریداران پیش نیاید؟

لینک کوتاه :
کد خبر :30271
پنجشنبه, 31 خرداد 1397 10:03
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد