خودرو اکسپرس

انتشار لیست شرکت های خودرویی دریافت کننده ارز دولتی

در گام نخست اعلام دریافت کنندگان ارز دولتی برای حوزه صنعت خودرو، شاهد هستیم که اکثر واردکنندگان خودرو و همچنین برخی ارگان ها توانسته اند تا از ارز دولتی و یا سیستم نیما استفاده نمایند.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس به نقل از اسب بخار، وزارت بهداشت بیشترین میزان دریافتی ارز بانکی را در حوزه خودرو برای شرح تعرفه ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی سی دریافت کرده و این عدد ۱۸ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲۲۵ یورو است. بعد از آن گروه صنعتی رامک خودرو مبلغ ۲ میلیون و ۷۲۸ هزار و ۹۵۹ یورو را برای خودروهای ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی سی بنزینی دریافت کرده است. اما شرکت بهمن موتور که به عنوان تولیدکننده خودروهای هاوال، مزدا و فاو شناخته می شود و به تازگی هاوال H9 برای عرضه به صورت وارداتی به گمرک آورده است، ۹۱۳ هزار و ۲۱۵ یورو دریافت کرده است. شرکت یاران خودرو اروند هم که محصولات وارداتی دامای را در لیست خود دارد، ۵۶۱ هزار و ۸۵۰ یورو از سیستم بانکی دریافت کرده است. اما گویا فرد یا شرکتی به نام ابراهیمی شادمان محمد، ۴۹ هزار یورو برای واردات خودروهای هیبریدی از سیستم بانکی ارز گرفته است.
اما در این مدت که اکثر واردکنندگان و تولیدکنندگان خودرو به عدم دریافت ارز از سیستم نیما اعتراض داشتند، می بینیم که گویا توانسته اند ارز مربوطه را تا حدی دریافت کنند و از آن طرف نیز در بحث تحویل خودرو به مشتریان و ترخیص آن ها همچنان مشکل دارند. البته اکثر مشکل های پیش آمده به بخش نبود اجازه ثبت سفارش بر می گردد.
حال شما می توانید ببینید که کدام شرکت های خودرویی ارز خود را از سامانه نیما دریافت کرده اند. در مجموع سیستم بانکی ۲۲ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۲۴۹ یورو و سامانه نیما ۹۸ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۳۵ یورو به شرکت های خودرویی ارز اهدا کرده است.

لینک کوتاه :
کد خبر :30312
ﺳﻪشنبه, 12 تیر 1397 15:43
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد