خودرو اکسپرس

گزارش خودرواکسپرس از بازدید خط تولید سایپا سیتروئن و تست درایو اولین محصول این شرکت

از خط تولید تا پشت فرمان سیتروئن C3

حدودا دو سال از امضای قرارداد مشترک همکاری سایپا و سیتروئن فرانسه می گذرد که در پی آن شرکتی جوینت ونچر تحت عنوان سایپا سیتروئن فعالیت خود را در ایران به منظور تولید محصولات سیتروئن آغاز کرد. کارخانه سایپا کاشان جایی است که این روزها به تولید اولین محصول مشترک پسابرجامی مشغول شده که بر همین اساس زین پس با نام سایت سایپا سیتروئن شناخته می شود.

اخبار خودرو

به گزارش خودرواکسپرس، سیتروئن C3 نخستین محصولی است که نتیجه امضای این قرارداد به شمار می آید، این در حالی است که عرضه این خودرو دقیقا با خروج جنجالی آمریکا از توافق نامه برجام مصادف شده است. اما باتوجه به گفته های یان مارتین قائم مقام سایپا سیتروئن، گروه PSA همچنان فعالیت خود را در ایران ادامه می دهد، زیرا تاکنون چیزی حدود 300 میلیون یورو در ایران به منظور تولید و صادرات محصولات سیتروئن به کشورهای منطقه، سرمایه گذاری شده است.

اولین محصول سیترون و سایپا در سال 2018 خودروی C3 است و این دو شرکت برنامه دارند برای سال 2019 یک محصول B-SUV را تولید و روانه بازار کنند. این خودرو B - SUV  قرار است برای اولين بار در ایران توسط سیتروئن طراحی و تولید شود.

طی روزهای گذشته شرایطی فراهم شد تا جمعی از خبرنگاران حوزه خودرو، بازدیدی از کارخانه سایپا سیتروئن داشته باشند و توانستند با مراحل تولید و مونتاژ سیتروئن C3 آشنا شوند. همچنین در ادامه این برنامه 5 دستگاه از این خودرو که به عنوان نخستین سری تولید شده C3 در ایران شناخته می شوند، در اختیار خبرنگاران قرار گرفت تا از در سفری دو روزه از کاشان به اصفهان مورد تست و بررسی قرار گیرند. یکی از نکات جالب توجه در خصوص این برنامه، مصادف شدن بازدید از خط تولید و تست درایو این محصول با آغاز پیش فروش نخستین سری از آن است، بر همین اساس از ساعت 11 امروز پیش فروش این خودرو با پیش پرداخت 60 میلیون تومان آغاز خواهد شد. همچنین موعد تحویل این خودرو از شهریور تا آبان ماه سال جاری است که با سود مشارکت 15 درصد به دست مشتریان خواهد رسید. گفتنی است قیمت تمام شده این خودرو در زمان صدور دعوتنامه به خریداران اعلام خواهد شد. در این گزارش ابتدا به بازدید از خط تولید و سپس به تجربه رانندگی با سیتروئن C3 خواهیم پرداخت.

چگونگی ساخت C3 در سایت کاشان

در سایت سایپا در سالن سیترون دو خط تولید وجود دارد، خط تولید S و خط تولید i ، خط تولید s محصولات سایپا مونتاژ می‌شود. این خط خودروهای ساینا و تیبا را تولید می‌کند که 37.7 دستگاه در ساعت تولید می‌کند. خط i خودروی چانگان را با سرعت 5 دستگاه درساعت تولید می‌کند. در حال حاضر در این خط تولید آزمایشی خودرو سیتروئن C3 در آن لانچ شده است. روزانه به طور آزمایشی سه عدد خودرو سیتروئن C3 در این خط تولید می‌شود و در همین خط روزی هشتاد عدد خودروی چانگان تولید می‌شود. تعدادی خودرو در داخل خط تولید وجود داشت که در روزهای اخیر تولید شده بود. این خودرو پروسه رنگ‌آمیزی جالبی دارد، سقف خودرو با بدنه آن از نظر رنگ‌آمیزی متفاوت است، در حقیقت دو رنگ است که به آن بیتون می‌گویند.

در حال حاضر این خودرو با رنگ سفید-قرمز که در اروپا نیز با همین رنگ شناخته می‌شود عرضه می‌شود، در آینده احتمال تغییر و تفاوت رنگ وجود دارد. کیفیت دو رنگ موجود در خودرو یکی است. نحوه رنگ خودرو دو مرحله‌ای است که ابتدا کل بدنه خودرو سفید و سپس در مرحله دوم قرمز به قسمت سقف پاشش می‌شود. این خودرو با موتور EP6 در سایت سایپا سیتروئن تولید می‌شود، در هیچ جای دنیا این خودرو با این موتور تولید نمی‌شود. در اروپا این خودرو با موتور EC5 و EB2 تولید می‌شود که دارای قدرت 123 اسب بخار است. اما این موتور با حجم 1600 سی‌سی توربوشارژر قدرتی معادل 163 اسب‌بخار تولید می‌کند. مصرف ترکیبی این خودرو تقریبا 6.8 لیتری ترکیبی است. زمانی که قرار باشد خودرو با تیراژ بالا روانه بازار شود، آپشن‌های دیگری نیز به آن افزوده خواهد شد. از آن‌جا که بازار داخل کشور ما تمایل زیادی به قدرت بالای موتور دارد، تصمیم گرفته شده که با این موتور عرضه شود. تولید به گونه‌ای است که با روزی 2 تا 3 عدد خودرو تولید شود تا آموزش اپراتورها و به سطح کیفی قابل قبولی که برسیم مجاز به تولید انبوه می‌شویم. در زمان تولید انبوه ساعتی سه عدد خودرو تولید می‎شود. همچنین در آن زمان ساعتی پنچ عدد چانگان نیز تولید می‌شود، که در مجموع سیتروئن C3 و چانگان می‌شود ساعتی هشت عدد خودرو تولید می‌شود. برنامه‌ای وجود دارد که تا سه سال آینده کل محصولات سایپا از سیکل تولید در سایت کاشان خارج می‌شود و کل تولیدات سایت کاشان می‌شود تولید سیتروئن. از آن‌جا که ضرفیت تولید در خط s بیشتر است محصولات به آن خط منتقل می‌شوند. در این خط تغییراتی درحال انجام است که برای تولید سیتروئن در حال آماده سازی است. خط دارای 38 ایستگاه و 4 گروه کاری است که شامل تزئینات، مکانیک و فاینال است. کنترل کیفیت خودروهای سیتروئن تحت نظارت کارشناسان آن شرکت است، تازمانی که آن‌ها تایید کنترل ندهند خودرو روشن نخواهد شد.

به دلیل مشکلات ارزی و کمرگی که وجود دارد ترخیص قطعات کمی مشکل است ولی به دلیل فشار مدیریت ارشد این مشکل حل می‌شود. استاندارد بنزین این موتور یورو5 است و اولین خودرو در ایران است که تمام استانداردهای 88 گانه اداره استاندارد را پاس کرده است. از آن‌جای که قرار است این محصول صادارت به کشورها منطقه را نیز داشته باشد هدف دارند که 70 درصد قطعات داخلی سازی شود و سالی 200 هزار خودرو تولید کنند. بدنه خودرو سیتروئن C3 کاملا به صورت CKD وارد می‌شود و در سایت کاشان فقط مرحله رنگ و مونتاژ روی آن انجام می‌شود. تمام قطعات موتور وارداتی است و در کاشان فقط مونتاژ می‌شود. اتاق این خودرو طراحی بروزی دارد و سرنشینان جلو با چشم پوشی از طراحی بد صندلی‌ها، راحتی مناسبی دارند. اما سرنشینان عقب فضای مناسبی ندارند که البته این امر در خودروهای هاچ‌بک اجتناب ناپذیر است. تنظیم صندلی‌ها در این خودرو به شکل دستی بوده و فاقد سیستم برقی جهت تنظیم است. همچنین به دلیل افزایش سطح ایمنی سرنشینان در زمان تصادف دستگیره در و سانروف در این خودرو وجود ندارد. خانواده پژو و سیتروئن از تنش حرارتی بالایی در موتور برخوردار هستند، این عامل علی‌رغم شهرت این موتور در جهان، دیده می‌شود. برای رانندگانی که حساس به دمای موتور هستند این عامل یک نقطه ضعف تلقی می‌شود. اغلب محصولات پژو و سیتروئن دارای فن مکنده هستندبه عبارتی دیگر فن در قسمت جلو خودرو نصب شده است.اما در این خودرو فن به صورت دمنده نصب شده و در پشت رادیاتور یا داخل محفظه موتور نصب شده است. همچنین رادیاتور خودرو از بدنه فاصله یافته تا در زمان تصادف آسیب جدی به رادیاتور وارد نشود. عایق‌های حرارتی و صدای مناسبی در این خودرو وجود دارد که میزان نویزها و دمای وارده از موتور به کابین را کاهش می‌دهد.

طراحی متفاوت و جذاب

C3 یکی از جدیدترین محصولات سیتروئن بوده که به لطف طراحی جسورانه آمیزی خاص بدنه که با نام B-Tone شناخته می شود، سبب شده تا این خودرو از سایر رقبا متمایز شود، همچنین ضربه گیرهای پهن نصب شده روی درها که جایگزین زه های ضربه گیر شده اند، سبب شده تا چهره ای متفاوت و جذاب برای C3 به ارمغان آید. این ضربه گیرها که به ایربامپ معروف اند، شخصیتی مستقل را برای این هاچ بک فرانسوی ایجاد کرده اند. ایربامپ‌ها برآمدگی‌های برجسته‌ای هستند که داخل آن از هوا پر شده و در مقابل ضربه و خش، بدنه خودرو را ایمن نگه می‌دارند. در طراحی این خودرو از تمامی معرفه‌های برند سیتروئن استفاده شده تا هویتی مستقل برای آن ایجاد شود. از سوی دیگر مدرن بودن نیز مورد توجه طراحان سیتروئن بوده است تا در کنار این هویت، خودرویی خاص را تشکیل دهند.

در نمای جلوی C3 شاهد طرحی متفاوت هستیم که بیانگر زبان طراحی جدید سیتروئن است. جلوپنجره معروف سیتروئن با امتداد یافتن درون چراغ های روشنایی در روز، چهره ای متمایز را به وجود آورده است. همچنین ترکیب رنگ قرمز دور قاب مه شکن های جلو هماهنگی قابل توجهی با رنگ آینه های جانبی و سقف خودرو دارد. در نمای جانبی نیز می توان به رینگ های آلومینیومی چهار شاخه اشاره کرد که با طرحی اسپرت، نمایی خاص به این خودرو بخشیده است. همچنین نصب آینه های جانبی روی درها یکی دیگر از نکاتی است که در این خودرو قابل توجه است.

اما یکی دیگر از بخش های جذاب در ظاهر این خودرو، طراحی بخش عقب بوده که به دلیل استقاده از طرح های منحنی، چهره ای مدرن رقم خورده است. چراغ های خطر این خودرو که از طرح گرافیکی خاصی برخوردار است، در شب به هنگام روشن شدن می تواند به خوبی معرف شخضیت این هاچ بک زیبا و جذاب باشد.

نگاهی به کابین جادار و ویژگی های آن

باتو.جه به گفته طراحان سیتروئن، چیدمان داخل این خودرو با الهام از سکونت انسان و آرامش او در منزل به واقعیت بدل شده است که چیدمان هوشمندانه صندلی‌ها و فضای در نظر گرفته شده در داخل کابین برای سرنشینان کاملا این حس را القا خواهد کرد. جنس و رنگ مواد به‌کار رفته در داخل خودرو نیز جلوه‌ای زیبا را به نمایش می‌گذارد. همچنین طراحان در طراحی داخل این خودرو با بکارگیری از طرح های افقی و کشیده، ذهنیتی را در سرنشینان ایجاد کرده اند که به بزرگ تر نشان دادن فضای کابین کمک شایانی کرده است.

از امکانات داخلیC3 می‌توان به نمایشگر 7 اینچی تمام لمسی اشاره کرد که امکانات مختلفی را در اختیار راننده و دیگر سرنشینان قرار می‌دهد. قابلیت ارتباط آینه‌ای بین این نمایشگر و گوشی‌های هوشمند از دیگر قابلیت‌های این سیستم است. برای ایمنی بیشتر نیز دوربین دنده عقب و چهار کیسه هوا، سیستم کنترل باد چرخ‌ها، کروزکنترل و لیمتر، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و سیستم‌‌های به‌روز ایمنی در کنار ایربامپ در نظر گرفته شده و از دیگر امکانات آن می‌توان به سیستم ورود بدون کلید هوشمند و استارت دکمه‌ای اشاره کرد. دی‌لایت، رینگ‌های 16 اینچی، چراغ‌های سه‌بعدی عقب، دریچه‌های کرومی روی داشبورد، انعطاف پذیری فوم‌های به‌کار رفته در صندلی‌ها و موارد دیگر همگی خاص بودن این خودرو را نمایان می‌کنند.

مشخصات فنی پیشرانه

جذاب ترین بخش در سیتروئن C3 پیشرانه قدرتمندی است که تجربه ای هیجان انگیز از رانندگی را به ارمغان می آورد. قوای محرکه این خودرو از یک پیشرانه چهار سیلندر خطی 1.6 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر بهره می گیرد که توانایی تولید 163 اسب بخار قدرت و 240 نیوتون متر گشتاور را دارد. اما یکی از مهم ترین ویژگی های پیشرانه C3 این است که از دور موتور 1400 rpm حداکثر گشتاور در اختیار راننده قرار گرفته که همین موضوع سبب شده این هاچ بک فرانسوی شتاب قابل توجهی داشته باشد. از طرفی به لطف بکارگیری از جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک که ساخت شرکت آیسین ژاپن است، انتقال نیروی موتور به چرخ های جلو به نحو احسن انجام می شود.

نخستین تجربه رانندگی با سیتروئن C3

از آنجایی که برنامه سفر بازدید از خط تولید سایپا سیتروئن و تست درایو خودروی C3 در شهر کاشان بود، مدیران ارشد این شرکت شرایطی را مهیا کردند تا جمعی از خبرنگاران تحصصی حوزه خودرو بتوانند سفری دو روزه را از کاشان به اصفهان و بالعکس با اولین سری از خودروهای تولیدی در ایران تجربه کنند. با نگاهی به مشخصات فنی سیتروئن C3، خودرویی چابک و جوان پسند در ذهن تد اعی می شود، اما زمانی می توان درخصوص ماهیت و شخصیت این خودرو به نتیجه گیری درستی رسید که به صورت عملی پشت فرمان آن نشسته و به بررسی آن بپردازید. ما نیز با این ذهنیت در این برنامه حاضر شدیم تا با به چالش کشیدن این پدیده نوظهور بازار، به نقاط ضعف و قوت آن دست یابیم.

با نشستن درون کابین C3 اولین موضوعی که توجه شما را به خود جلب می کند، طراحی متمایزی است که سبب شده فضای مناسبی برای سرنشینان درون این خودروی هاچ بک ایجاد شود. همچنین از دیگر نکات بارز باید به نمایگر 7 اینچی نصب شده در مرکز کنسول اشاره کرد که به خوبی ماهیت مدرن این خودرو را به نمایش می گذارد.

با فشردن دکمه استارت، پیشرانه خودرو را روشن کردیم که باتوجه به تکنولوژی جدیدی که در تواید ان بکار رفته، کمترین صدا و لرزشی درون کابین احساس می شود. برنامه حرکت از کاشان به سمت اصفهان به گونه ای بود که ابتدا در میان مسیر به روستای زیبا و تاریخی ابیانه رفتیم سپس رهسپار شهر اصفهان شدیم.

شروع حرکت با C3 به گونه ای است که اگر پدال گاز را کمی بیشتر از حد معمول فشار دهید، با شتاب قابل توجهی رو به رو می شوید که شما را شگفت زده خواهد کرد، همچنین تعویض دهنده ها به گونه ای است که سرنشینان متوجه عوض شد دنده ها نمی شوند و این عمل کاملا به آرامی و نرمی صورت می گیرد. جاده ابیانه به گونه ایست که حدودا دو کیلومتر ابتدایی اش دارای آسفالت نامناسبی است که پستی و بلندی های فراوانی را ایجاد کرده است، از همین رو سیستم تعلیق این خودرو در این شرایط به خوبی مورد ارزیابی قرار گرفت. به جرات می توان گفت که کمپانی سیتروئن در طراحی و تولید سیستم تعلیق یکی از کمپانی های پیشرو بوده که همین موضوع سبب شده سرنشینان سواری نرم و بدون تنشی را در محصولات این برند تجربه کنند. C3 نیز از این موضوع مستثتنی نبوده و در بدترین شرایط جاده ای سواری نرم و اذت بخشی را ارائه می کند. در ادامه مسیر نیز به دلیل و پیچ و خم های زیاد جاده، پایداری و چسبندگی خودرو را مورد ارزیابی قرار دادیم که این موضوع نیز تاحدودی قابل قبول به نظر می رسد، اما یکی از نکاتی که در این خودرو بسیار قابل توجه است، عدم تطابق پذیری فرمان برقی با سرعت است، زیرا به دلیل قدرت بالای پیشرانه، ممکن است در سرعت های بالا کنترل خودرو کمی دشوار باشد. با این حال شما می توانید در جاده های پرپیچ و خم رانندگی اسپرت و هیجان انگیزی را تجربه کنید.

پس از توقفی کوتاه در روستای ابیانه، راهی شهر اصفهان شدیم که باتوجه به مسیر انتخاب شده از آزادراه قم اصفهان به شمت این شهر حرکت کردیم. ما نیز فرصت را غنیمت شمردیم تا در این مسیر به بررسی سیستم کروزکنترل و همچنین شتاب ثانویه و حداکثر سرعت این خودرو بپردازیم. دقت عملکرد کروزکنترل سیتروئن C3 به گونه ای است که بهخ صورت خودکار فاصله خودرو را تا خودروی جلویی اندازه گیری می کند و درصورت کم شدن این فاصله اقدام به کاهش سرعت و افزایش فاصله می کند.

قدرت بالا و کشش خوب موتور این اجازه را به شما می دهد تا با هر سرعتی که در حال حرکت هستید، اقدم به شتابگیری کنید، ما نیز در چند مرحله این موضوع را به خوبی بررسی کردیم که در هر سری نتیجه کاملا جالبی بدست آمد. زیرا به دلیل عایق بندی خوب خودرو، صدای بسیار کمی ناشی از سرعت بالا به درون اتاق نفوذ می کند که این موضوع سبب می شود سرنشینان از بالا رفتن سرعت چندان مطلع نشوند. در همین راستا ما نیز کمی خلاف قانون عمل کردیم تا به حداکثر سرعت این هاچ بک تند و تیز فرانسوی دست یابیم. برهمین اساس باتوجه به مسیر کفی که پیش رو داشتیم، توانستیم حداکثر سرعت 200 کیلومتر را تجربه کردیم، گفتنی است که یکی از خودروهای تست توانست به سرعت 213 کیلومتر بر ساعت نیز دست یابد. اما نکته قابل توجه در این سرعت، پایداری خوب خودروست که احساس ناامنی را به سرنشینان منتقل نمی کند.

همچنین میانگین مصرف سوخت این خودرو باتوجه به مسیر که بخش های از آن جاده ای و قسمت عمده ای از آن آزادراه بود، عدد 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر را نشان می داد که این عدد برای این خودرو مناسب به نظر می رشد. اما به هنگام ورود به اصفهان به دلیل حجم بالای ترافیک، این عدد به 9.8 لیتر افزایش یافت. همچنین یکی از نکاتی که در این خودرو وجود دارد، قطر زیاد ستون های A بوده که ممکن است در شهرهای شلوغ کمی مشکل کمبود دید را برای راننده ایجاد کند. گفتنی است که این افزایش قطر به سبب بالا بردن ایمنی خودرو است. از طرفی به دلیل شیب زیاد شیشه جلو، دو لچکی کوچک در قسمت جلو شیشه های جانبی تعبیه شده تا این کمبود میدان دید تاحدودی جبران شود.

زمانی که شما پشت فرمان C3 می نشینید، قسمت جلوی کاپوت را به دلیل فرم طراحی بدنه نمی توانید به خوبی مشاهده کنید، به همین خاطر در مسیرهای باریک عدم وجود سنسور پارک جلو به خوبی احساس می شود. اما اگر کمی واقع گرایانه به این خودرو نگاه بیاندازید، متوجه می شوید که آپشن های اضافی در این خودرو چندان ضروریتی ندارد، زیرا به لطف پیشرانه قدرتمند توربوشارژ، سواری لذت بخشی را با این خودرو تجربه خواهید کرد.

در نهایت اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی از سیتروئن C3 داشته باشیم، باید بگوییم که با توجه به رقبای این خودرو که در بازار ایران حضور دارند، این خودرو به دلیل داشتن پیشرانه ای توانمند بی همتاست. همچنین از نظر طراحی منحصر به فردی که دارد که می تواند توجه اقشار مختلف جامعه را به خود جلب کند و آمار فروش قابل توجهی را از خود به جا بگذارد.

لینک کوتاه :
کد خبر :30194
چهارشنبه, 26 اردیبهشت 1397 08:17
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد