خودرو اکسپرس

تجربه رانندگی با لامبورگینی گالاردو اسپایدر در تهران/ گاو سنت‌آگاتا لباس بتمن پوشید

به گزارش خودرواکسپرس، گالاردو در زبان اسپانیایی با تلفظ صحیح گایاردو خوانده می شود که به معنای دلیر و بی باک است. این نام به معنای واقعی برازنده سوپراسپرت ایتالیایی است که در ادامه با جزئیات بیشتری از آن آشنا می‌شویم. روند تولید این خودرو از سال 2000 و با کد L140 آغاز شد و در نهایت سه سال بعد در سال 2003 گاو خشمگین لامبورگینی متولد شد و اولین حضور جهانی خود را در نمایشگاه ژنو جشن گرفت.گالاردو یک خودروی اسپرت واقعی است که برای استفاده روزانه طراحی شده است. طرح اصلی این مدل با پیشنهاد ایتال‌دیزاین آغاز شد و توسط لامبورگینی سنتر وستیل تکمیل گردید تا پارامترهای فلسفه لامبورگینی را دارا باشد. دو نکته متضاد همواره مد نظر طراحان لامبورگینی بوده است، یعنی راحتی راننده و بالا بودن عملکرد و قدرت خودرو که به جرات می‌توان گفت این دو عنصر در تمامی محصولات لامبورگینی مکمل یکدیگر هستند. تاکنون مدل‌های مختلفی از این برند سوپراسپرت ساز ایتالیایی توانسته‌اند به صورت گذرموقت پا به خاک ایران بگذارند. حتی دو دستگاه اونتادور و گالاردو در مناطق آزاد کشور با پلاک دائمی در حال تردد هستند. حال می‌خواهیم به سراغ آخرین مهمان ایتالیایی که با آمدنش خبرساز شد برویم. لامبورگینی گالاردو اسپایدر مشکی رنگی که در همان بدو ورود به دلیل سرعت غیر مجاز توسط پلیس توقیف شد. این خودرو که از کشور ترکیه به ایران آمده در راه به سوی تهران با سرعت بیش از 300 کیلیومتر بر ساعت توسط پلیس توقیف شد و پس از گذراندن دوره‌ای کوتاه مدت در پارکینگ راهی خیابان‌های تهران شد. این خودرو تا پایان بهمن‌ماه مهلت تردد در کشور دارد اما با توجه به صحبت‌هایی که با مالک آن داشتیم، احتمال می‌رود مهلت ترددش تمدید شود. یکی دیگر از اتفاقاتی که بار دیگر حرف و حدیث پیراون این لامبورگینی را تشدید کرد. رنگ مشکی مات آن است که در همان روزهای ابتدای ورودش به تهران در یکی از مراکز خدماتی شهر تهران، پوششی از رنگ مات روی بدنه‌اش نشست و سبب شد تا لقب ماشین بتمن را به این گاو خشمگین ایتالیایی بدهند.

چهره خشن اما دوست‌داشتنی

همیشه محصولات لامبورگینی در میان سوپراسپرت‌های حاضر از لحاظ طراحی، برتری نسبی داشته است. زیرا در مواجهه با اغلب سوپراسپرت‌ها پس از گذشت مدت زمانی چهره و ظاهری خسته‌کننده از خود نمایان می‌کنند، اما این موضوع در لامبورگینی کمتر به چشم می‌خورد. خطوط شکسته بدنه و طراحی آیرودینامیک آن به علاوه ارتفاع کم و ظاهر تند و تیز همگی موجب شده تا در نگاه اول مجذوب این سوپراسپرت دوست‌داشتنی شوید. گالاردو یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات لامبورگینی در طول فعالیت این کمپانی ایتالیایی است. همچنین مدل مورسیه‌لاگو عنوان قوی‌ترین غرزند لامبورگینی را به دوش می‌کشد. اما با این حال گالاردو در بازه‌ ۱۰ ساله‌ای که روی خط تولید قرار داشت، توانست رکورد تولید را به مرز ۱۴ هزار دستگاه برساند و این در حالی بود که مورسیه‌لاگو فروش کمتر از ۵ هزار دستگاه را تجربه کرده بود. یقینا چهره زیبا و دوست‌داشتنی گالاردو در این قضیه بی‌تاثیر نبوده و توانست نظر بسیاری از مخاطبان را جلب کند. خودرویی که در این شماره می‌خواهیم به تست و بررسی آن بپردازیم، یکی از نمونه‌های خاص گالاردو بوده ککه تاکنون وارد کشور شده است. گالاردو اسپایدر از آن جهت خاص است که شما می‌توانید حس و حال یک سوپراسپرت را با سقف باز زمانی که باد مویایتان را نوازش می‌دهد حس کنید همچنین صدای خروجی موتور را می‌توانید بدون هیچ سقف و مانعی گوش دهید و از این سمفونی گوش‌نواز لذت ببرید. رنگ مشکی مات بدنه موجب شده تا گالاردو اسپایدر مدنظر بیش از پیش توجه را به خود جلب کند. ظاهر تهاجمی و خشن گالاردوی مشکی مات موجب گردید تا در همان بدر ورود لقب ماشین بتمن را به آن بدهند. سپر بزرگی که در جلو قرار دارد دو دریچه ورودی هوا را در دل خود جای داده است که نقش بسزایی در هرچه خشن‌تر نشان دادن گالاردو بازی می‌کند. چراغ‌های جلوی بزرگ و کشیده که در طرفین خودرو جا دارند، یکی دیگر از نکات مثیت در نمای جلوی هستند. همچنین نشان لامبورگینی که روی درب محفظه صندوق که در جلوی خودرو جای دارد، نقش بسته است. وجود چراغ‌های نارنجی در طرفین سپر جلو تضد زیبایی را با رنگ مشکی مات بدنه ایجاد کرده که جلوه‌ای خاص و چشم‌نواز را پدید آورده است. در نمای جانبی می‌توان به خوبی خطوط شکسته و تند و تیز بدنه را مشاهده کرد. وجود دریچه ورودی هوا روی گلگیر عقب به منظور بهبود آیرودینامیک و همچنین خنک کردن سیستم ترمز و چرخ‌های عقب از نکات بارز در طراحی بدنه گالاردوست. رینگ‌های پنج بازوی مشکی رنگ که در میان آن‌ها کالیپر ترمزهای بزرگ زرد رنگ که نام لامبورگینی روی آن‌ها حکاکی شده است، زیبایی ظاهری گالاردو را دوچندان کرده‌اند. علاوه‌بر این سقف پارچه‌ای مشکی رنگ را نمی‌توان در این زیبایی بی‌تاثیر دانست. چه در حالت بسته و چه در حالت باز این گاو خشمگین چهره‌ای جذاب از خود به نمایش می‌گذارد. بخش عقب گالاردو به دلیل وجود پیشرانه بزرگ و حجیم ده سیلندر، سهم عمده‌ای از بدنه را به خود اختصاص داده است. چراغ‌های کوچک عقب که در نسل بعدی جای خود را به چراغ‌های کشیده‌تر دادند، کمی ظاهر گالاردو را کسل‌کننده کرده‌‌اند که البته وجود دو خروجی اگزوز اگزوز در طرفین سپر در میان توری‌های نصب شده روی آن، حس هیجان را صدچندان می‌کند.

کابین کوچک اما مهیج

یکی از وجوه تمایز گالاردو اسپایدر با سایر محصولات لامبورگینی، درهای کابین آن است که همانند سایر خودروها باز می‌شود و خبری از درهای بال خفاشی یا اصطلاحا لولا قیچی نیست. طراحی ساده کابین به دلیل سیاست‌های کمپانی است که این خودرو را سوپراسپرتی برای استفاده روزمره می‌دانند. صندلی‌های چرمی قرمز رنگ در همان لحظه نخست ورود به کابین شما را به رانندگی پرهیجان با آدرنالین بالا دعوت می‌کند. وجود دکمه‌های متعدد روی کنسول داشبورد، کابین لامبورگینی را بیش از هر چیز به کاکپیت هواپیما تشبیه می‌کند. آمپرهای ساده دایره‌ای شکل که در میدان دید رانندد قرار دارند از آن جهت حائز اهمیت هستند که می‌توانند با اعدادی که به روی آن‌ها ثبت شده، قدرت بی بدیع لامبورگینی را به عرصه نمایش بگذارند. به‌طور مثل 340 کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعتی است که روی آمپر ثبت شده است. از امکانات و آپشن‌های این خودرو می توان به سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه، گرم‌کن صندلی، سیستم کنترل پایداری خودرو، سیستم کنترل کشش، سیستم ترمز ضدقفل و ترمز الکترونیکی اشاره کرد. همچنین سیستم صوتی مجهز به چنجر یکی دیگر از مواردی است که نشان می دهد گالاردو را می‌توانید مانند یک خودروی کامپکت به خیابان ببرید وبا رانندگی در شهر از موسیقی دلخواه خود لذت ببرید.

تجربه رانندگی با گالاردو اسپایدر در تهران

در ابتدا سراغ قلب تپنده این گاو ایتالیایی می‌رویم تا با توانایایی‌های ذاتی آن آشنا شویم. موتوری که درون سینه گالاردو نقش نیروگا مولد نیرو را بازی می‌کند. از نوع ده سیلندر با آرایش V شکل است که با ظرفیتی معادل 4961 سی‌سی با همراهی سیستم پاشش سوخت چند نقطه‌ای و بدون هیچ گونه سیستم کمکی اعم از توربوشارژ، به صورت تنفس طبیعی قادر به تولید 500 اسب‌بخار قدرت در دور موتور 8 هزار دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 510 نیوتن متر در دور موتور 4500 است. نکته قابل توجه در این پیشرانه بازده بالای عملکرد آن است، به طوری‌که 80 درصد نیروی موتور در دور موتور 1500 حاصل می‌گردد که نشان دهنده اوج‌گیری این گاو خشمگین در دورهای پایین است. به همین خاطر توانایی رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت را تنها در ظرف 2/4 ثانیه دارد. حال نوبت به تجربه رانندگی با این سوپراسپرت جذاب در خیابان‌های تهران می‌رسد. با نشستن پشت فرمان گالاردو بی‌شک میزان آدرنالین خون بالا رفته و حس هیجان در شما دوچندان می‌شود. برای استارت زدن باید همزمان دو پدال شیفتر پشت فرمان را نگه‌داشته تا جعبه دنده آزاد شود تا پیشرانه را روشن کرد. صدای مهیب در لحظه روشن شدن موتور ممکن است کمی استرس در شما به‌وجود آورد که پس از گذشت چند ثانیه سمفونی اگزوز شما را به فشردن پدال گاز تهییج می‌کند. با فشردن دکمه‌ای که با حرف A روی کنسول به‌جای اهم دسته دنده قرار دارد، خودرو در حالت آماده باش برای حرکت قرار می‌گیرد. با خواباندن اهرم ترمز دستی و فشردن پدال گاز ناخودآگاه درون صندلی فرو رفته و شتاب لحظه‌ای را لمس می‌کنید. شروع حرکت آنقدر سریع است که باید اجازه دهید در خیابان خود گالاردو شروع به حرکت کند و نیازی به فشردن پدال گاز از سوی شما نیست. مگر زمانی که بخواهید شروعی سریع داشته باشید. برای شتاب‌گیری راهی اتوبان‌های تهران می‌شویم تا با قابلیت‌های این سوپراسپرت بیشتر آشنا شویم. هندلینگ فوق‌العاده خوب در کنار قدرت بالای موتور موجب می‌شود تا بی‌مهابا پدال گاز را فشار داده و در میان خودروهای عبوری عرض اندام کنید. از آن‌جایی که محدودیت سرعت در اتوبان‌ها حاکم است، نتوانستیم تا سقف سرعت این خودرو را تجربه کنیم. نکته‌ای که در مورد سواری گالاردو باید به آن اشاره کرد، قدرت مانور بالای آن است که به شما این امکان را می‌دهد تا با خیالی آسوده مسیر حرکت را درنوردید. همچنین برخلاف تصور گالاردو از سواری نرم‌تری نسبت به سایر سوپراسپرت‌ها برخوردار است که بازهم نشان از طراحی این خودرو برای مصارف شهری و روزمره دارد. تجربه رانندگی با این خودروی خاص آن‌قدر جذاب و دلنششین است که ممکن است شما را ساعت‌ها روی صندلی بنشاند و دل کندن از آن را برای شما سخت کند. 

عکس ها: آریا محسنی

              
              
              
              
              
              
              
              
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد